Az Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia informatika szekciójában kimagasló eredményeket értek el a Codespring Mentorprogram résztvevői.
Cégünk szerves része a több mint 10 éve működtetett mentorprogram, amelynek célja felkészíteni a hallgatókat a sikeres szoftverfejlesztői karrierre, a technológiai piaci trendeket figyelembe véve. A gyakorlati tapasztalat mellett az elméleti tudás megszerzése és az akadémiai karrier támogatása is fontos.
A tehetséggondozás része mentoráltjaink részvétele a hazai, illetve nemzetközi diákköri konferenciákon: a kutatások eredményeinek dolgozatba foglalása, publikálása, bemutatása, valamint egy szakmai zsűri értékelése mind hozzájárul ahhoz, hogy a résztvevők tapasztalatot szerezzenek előadóként, tanuljanak meg közönség előtt beszélni, érvelni és megfontolni a visszajelzéseket. Az ETDK-n nyert díjak és elismerések is fontosak a diákok számára, hiszen a szakmai siker a további kutatások hajtóereje.
Mentorprogramosok az ETDK-n
A Kolozsvári Magyar Diákszövetség idén huszonhetedik alkalommal szervezte meg az Erdélyi Tudományos Diákköri Konferenciát. A közel kétszáz résztvevő harminckét szekcióban mutatta be dolgozatát. Az informatikusok nagyszámú részvétele miatt két szekciót szántak az elméleti módszerek, kísérletek, szimulációk, illetve innovatív számítástechnikai termékek és alkalmazások bemutatására. A Codespring Mentorprogram résztvevői kilenc csapatba szerveződve a következő dolgozatokkal vettek részt a megmérettetésen:
- Parkolóhelyek foglaltságának meghatározása és adminisztrációja mesterséges intelligencia segítségével – G. Máté, F. Mátyás (Mentorok és szakmai koordinátorok: F. Lóránt, Z. Attila, S. Károly)
- Sixth Sense Sprinkler: Standardizált okos üvegházrendszer – K. Elek-Ákos, Sz. Levente (Mentorok és szakmai koordinátorok: G. Csaba, Sz. Zsolt, S. Áron, S. Csaba)
- Online értékesítési és kölcsönzési platform a Kubuk társasjáték-közösség számára – O. Kund, M. Norbert (Mentorok és szakmai koordinátorok: B. Szabolcs, H. Hunor, S. Károly)
- AttendEZ: Automatizált jelenlétrögzítő rendszer – K. Krisztián, J. Dániel (Mentorok és szakmai koordinátorok: P. Kinga, F. Bence, S. Csaba)
- Parker: Városi parkolás egyszerűsítve mobilos környezetben – M. Péter, K. Tibor (Mentorok és szakmai koordinátorok: N. Norbert, Zs. Ákos, S. Csaba)
- Veterinary: Gyógyszeres kezeléseket nyilvántartó alkalmazás szarvasmarhafarmoknak – L. Miklós, R. Ferdinánd (Mentorok és szakmai koordinátorok: B. István-Lehel, Sz. Dávid, S. Csaba)
- Vonalrajzok generálása fényképek alapján és a Line-us rajzoló robot vezérlése – M. Edina, V. Timea Bernadette (Mentorok és szakmai koordinátorok: F. Eszter, G. Zsombor, S. Károly)
- Kézmozgás felismerése kesztyűre rögzített szenzorok adatfolyamai alapján – V. Dávid, H. Szabolcs (Mentorok és szakmai koordinátorok: P. Katalin, F. Ferenc, S. Csaba)
- Sportfelszerelések felhasználók közötti bérbeadását segítő platform – B. Ferencz-Csaba, B. Ákos (Mentorok és szakmai koordinátorok: M. Anikó, R. Anita, S. Károly).
Dobogón a mentorprogramos diákok
Az idei szakami zsűri egyik tagja, Dr. Simon Károly egyetemi adjunktus a következőket nyilatkozta: “Az informatika szekciókban az előző évekhez viszonyítva nagyon erős volt a mezőny. Nagyon jó dolgozatokat olvastunk, és a bemutatók is magas színvonalon zajlottak, megnehezítve ezzel a zsűri munkáját. Azért, hogy minden arra érdemes diákot jutalmazzunk, osztott helyezéseket ítéltünk oda a legjobb csapatoknak.”
A fentiek tükrében nagy büszkeséggel tölt el, hogy összesen öt mentorprogramos dolgozatot értékelt a zsűri. Az Informatika II.: innovatív számítástechnikai termékek, alkalmazások szekcióban I. helyezést ért el a Parkolóhelyek foglaltságának meghatározása és adminisztrációja mesterséges intelligencia segítségével című dolgozat, a megosztott II. díjat az AttendEZ: Automatizált jelenlétrögzítő rendszer és a Sixth Sense Sprinkler: Standardizált okos üvegházrendszer című dolgozatok nyerték, a III. helyezést pedig a Vonalrajzok generálása fényképek alapján és a Line-us rajzoló robot vezérlése, valamint a Kézmozgás felismerése kesztyűre rögzített szenzorok adatfolyamai alapján című munkák.
Gratulálunk minden csapatnak, mentornak és az egyetemi koordinátoroknak, akik tudásukkal hozzájárultak az elért eredményekhez!
Codespring Mentorprogram
A Codespring Mentorprogram magyar nyelven, dedikált mentorok támogatásával, egy nagyszerű csapatban nyújt lehetőséget elmélyíteni az egyetemen szerzett tudást és versenyképes ismereteket szerezni az informatika világában. Ha Kolozsváron vagy Marosvásárhelyen tanulsz informatika vagy számítástechnika szakon, és szeretnél többet megtudni képzéseinkről, illetve a nyári szakmai gyakorlatokról, vedd fel velünk a kapcsolatot!
Szervező: Codespring | Softech – az egyik legismertebb erdélyi szoftverfejlesztő cég. Több mint 25 éve organikusan növekedik, és kielmelten támogatja a folyamatos fejlődést elősegítő tevékenységeket munkatársai és mentorált diákjai számára.